Деца от клуб "Приятели на Европа" изнасят концерт
Автор: Екип Varna24.bg 08:05 / 30.01.2010Коментари ()1287
Секцията на клуб „Приятели на Европа" в ОУ „Васил Априлов" е организатор на третия по ред концерт в годишната инициатива на неправителствената организация- „Живея в Европа, творя в България". Днес от 17,30 ч. в концертната зала на общинския младежки дом малките таланти ще покажат танци, рецитали, знания по немски език и много изненади.

„Живея в Европа, творя в България" се посвещава на 20-годишнината от учредяването на клуба и всеки месец до октомври 2010 година дава сцена за дарованията от клубните секции. Очакват се гостувания на творчески състави от клубовете на Девня и Казанлък. Свои програми подготвят през годината и секциите на българските училища в Прага, Париж и Мадрид, а също и наши състави в Будапеща и Дюселдорф. През март варненски ученици и клуб „Приятели на Европа" от училището „Григор Пърличев" в Охрид ще изнесат съвместен концерт в македонския град.

На първата за годината сбирка управителният съвет на клуба обсъди предстоящите многобройни изяви през своята двадесета година. Пътуващи семинари в Европа, музикални изпълнения, изложби и творчески конкурси ще завършат във Варна с концерт карнавал, насрочен за 10.10.2010 година, уточни председателят на „Приятели на Европа" Яни Янев.

 



https://www.varna24.bg/novini/interesno/Deca-ot-klub-Priyateli-na-Evropa-iznasyat-koncert-135263
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.