Морски сувенири и картини представи "Работилница море" в Младежки дом - Варна. Изложените произведения са дело на младежи от Сдружение "Отвори очи" - Православен център за духовно обгрижване на наркозависими "Св. Боян Енравота". В изложбата участват рисунки върху стъкло, миногравюра, рисувани чинии и бутилки, акварелни произведения, папие маше. Изложени бяха и морски сувенири от миди, рапани , плоски камъни, стъкълца, събрани от морската ивица. Експонираните творби са изработени в рамките на два месеца от 12 младежи от Сдружение "Отвори очи". На младите хора е помагала Елена Пенчева - професионален художник.
Гости на изложбата бяха отец Георги и отец Михаил от храма "Св. Цар Борис" в кв. Аспарухово, Надежда Рачева - член на морски клуб "Приятели на морето" в подкрепа на инициативата.
"Работилница море" е създадена по проект на Морски клуб "Приятели на морето" - Варна в партньорство със Сдружение "Отвори очи".Част от представените произведения на изкуството ще бъдат подарени, а други продадени на благотворителен търг.
Източник: dnesplus.com |