Повече от 40 минути реанимационен екип към МБАЛ - Благоевград е опитал да съживи 5-годишното дете
Автор: Ливия Кукова 12:58 / 20.05.2024Коментари ()2694
© Фокус
Илюстративна снимка
По предварителна информация детето е докарано в МБАЛ - Благоевград вече починало. Това каза пред журналисти директорът на лечебното заведение д-р Димитър Димитров, предаде репортер на "Фокус".

"По данни от дежурния екип, който е поел детето, то е било в клинична смърт, тоест то не е имало нито сърдечна, нито дихателната дейност. Извикан е наш реанимационен екип, който също е предприел дейности по евентуално съживяване на детето в продължение на повече от 40 минути", каза още д-р Димитров. 

Той уточни, че е разпоредил вътрешна комисия, която да разследва случая. 

Стана ясно още, че аутопсия ще даде отговор на въпроса каква е точната причина, довела до смъртта на детето.

Според първоначалните данни то е било с разстройство и повръщане. Детето е от ромски произход. 

Транспортирано е от Рила до Благоевград с линейка. В Благоевград установяват смъртта му. Спорният момент е дали в Рила вече е починало. Вероятно е издъхнало в съня си още в дома си през нощта.

По делото е образувано досъдебно производство, материалите по което ще бъдат препратени днес по компетентност в Районна прокуратура – Кюстендил, каза Районният прокурор на Благоевград Борислав Ковачки.



Още по темата: общо новини по темата: 1
20.05.2024 »
https://www.varna24.bg/novini/regionalni/Poveche-ot-40-minuti-reanimacionen-ekip-kum-MBAL-Blagoevgrad-e-opital-da-suzhivi-5-godishnoto-dete-2121164
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.