Започват обсъжданията за развитието на Варна до 2020 г.
Автор: Екип Varna24.bg 11:11 / 02.09.2012Коментари ()863
© Varna24.bg
Как ще изглежда Варна през 2020 г. ще обсъждат представители на местната власт, експерти, архитекти, инженери и граждани в понеделник. Публичната дискусия се организира във връзка с проекта за интегриран план за градско възстановяване и развитие. Документът е условие за кандидатстване за инфраструктурни проекти за следващия програмен период 2014-2020 г. Той представлява съвкупност от проекти, инвестиционни намерения, които ще се прилагат в предварително определени зони. Тези зони ще бъдат три типа - с преобладаващ социален характер, с потенциал за икономическо развитие и с публични функции и висока обществена значимост.

Интегрираният план се разработва на няколко етапа. Най-напред се направи анализ на съществуващото положение на целия град. Във втория етап се дефинира стратегията за развитието на града до 2020 г. и се определят трите зони за въздействие, като крайният срок за това е 23 септември. В третия етап се разработва методиката за управление реализацията на плана, изготвят се подробни устройствени планове и подробни задания за възлагане на инвестиционно проектиране.

За реализацията на плана, който трябва да бъде изпълнен за 3 години, кметската администрация ще получи близо 1 млн. лева европейски средства по Оперативна програма "Регионално развитие". Личният принос на общината е в размер на 5% от цялата сума.

Първото обществено обсъждане на интегрирания план започва в 15 ч. на 3 септември в зала "Пленарна" в сградата на Община Варна.

Източник: Дарик



https://www.varna24.bg/novini/varna/Zapochvat-obsuzhdaniyata-za-razvitieto-na-Varna-do-2020-g-377638
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.