Гешев: Магистратите взимаме големи заплати, нека проявим солидарност
Автор: Екип Varna24.bg 17:16 / 15.04.2020Коментари ()2387
©
Магистратите вземаме сериозни заплати. Ние сме час от държавните структури и трябва да проявим солидарност с българските граждани. Този призив отправи главният прокурор Иван Гешев на заседание на прокурорската колегия. На него кадровиците единодушно гласуваха неговото предложение от миналата седмица, свързано с годишния отпуск на прокурорите.

Според одобрената препоръка всеки административен ръководител на прокуратура можа да предостави до една втора от платения отпуск на обвинители и служители без тяхно съгласие. Това обаче трябва да става по предварително утвърден график, за да се осигури работния процес.

Членовете на кадровия орган препоръчаха на магистратите и служителите, които предстои да бъдат пенсионирани до края на годината, да ползват целия платен годишен отпуск.

"Магистратите вземат сериозни заплати на фона на стандарта в България. Всеки, който се пенсионира, получава определен брой заплати. Не смятам, че е морално и справедливо, в случай, че има възможност, той да не ползва поне някаква част от отпуска, която се е натрупала през годините, а съдебната власт, а от там и данъкоплатецът, да изплащат на колегите доста сериозни суми от десетки хиляди левове. Трябва да покажем съпричастност и солидарност с гражданите и държавата в тази, меко казано, криза", отбеляза Гешев.

Миналата седмица ВСС гласува заплатите на магистратите и съдебните служители да бъдат замразени до края на годината.



Още по темата: общо новини по темата: 15125
19.04.2025 »
07.03.2025 »
06.03.2025 »
06.03.2025 »
05.03.2025 »
05.03.2025 »
предишна страница [ 1/2521 ] следващата страница
https://www.varna24.bg/novini/Bylgaria/Geshev-Magistratite-vzimame-golemi-zaplati-neka-proyavim-solidarnost-956918
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.