Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Приключи националното военноморско учение с международно участие "Бриз 2021"
Автор: Екип Varna24.bg 16:46 / 19.07.2021Коментари ()2512
Завърши националното военноморско учение с международно участие "БРИЗ 2021“, съобщиха от пресслужбата на ВМС.

То способства за повишаване на оперативната съвместимост и взаимодействието между ВМС на участващите в учението страни, чрез отработване на съвместни задачи и водене на широк спектър от бойни действия на море в операция за осигуряване на морската сигурност в региона.

Министър-председателят на Република България господин Стефан Янев, министърът на отбраната господин Георги Панайотов, началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов дадоха висока оценка за професионализма на участващите сили и добрата координация между ВМС и участващите държавни и неправителствени структури и организации.

На проведения първоначален анализ на "БРИЗ 2021“ командирите на Втората постоянна военноморска група на НАТО контраадмирал Стефано Русо и Втората постоянна противоминна група на НАТО капитан първи ранг Хавиер Апарицио изразиха благодарността си за проведеното съвместно учение, както и готовността на групите за участие в поредното издание през следващата година.

Командирът на ВМС контраадмирал Кирил Михайлов благодари на всички командири и участници за изпълнените успешни задачи, изрази желанието си за нови среща и действия в този формат през 2022 година и им пожела здраве и попътен вятър.


https://www.varna24.bg/novini/varna/Priklyuchi-nacionalnoto-voennomorsko-uchenie-s-mezhdunarodno-uchastie-Briz-2021-1106076
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.