Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Аплодисменти за тези герои, спасили жена от удавяне във Варна!
Автор: Иван Сотиров 17:35 / 14.10.2022Коментари ()1627
Общинските съветници д-р Георги Дракалиев и Николай Стоянов предлагат бургаски студент да бъде отличен с Почетна значка за геройската постъпка, която извърши, установи справка на Burgas24.bg.

"Респект за тези смели момчета. Имах привилегията да стисна ръката на един от двамата смели млади мъже, които в полунощ на 7 срещу 8 октомври 2022 г. спасиха живота на жена в района на Морска гара-Варна. Поведението на двамата младежи е било изключително адекватно и безапелационно смело!

Почетни грамоти за доблестна постъпка и гражданска активност, плакети и значки на Икономически университет- Варна бяха връчени на Димитър Кандилов (студент на ИУ-Варна) и Станислав Иванов (студент на ВВМУ "Н.Й.Вапцаров“)

Горд съм, че сред нас има такива младежи!

Има надежда!", сподели в личния си профил във фейсбук проф. Евгени Станимиров, ректор на ИУ-Варна. 

Както Varna24.bg съобщи, преди седмица - на 7 октомври, на варненския плаж се случва един инцидент, който за малко да завърши трагично, ако не е била бързата реакция на двама 19-годишни младежи, единият от които бургазлия. Около полунощ, разхождайки се покрай брега на морето, те забелязват 56-годишна жена, която отива към Втора буна и изведнъж се хвърля в морето.

Виждайки, че жената потъва, единият младеж, който е преминал специализирано обучение, веднага се съблича и скача във водата, за да я спаси, а другият се обажда на 112 и хуква да търси помощ. Той намира още двама младежи и заедно успяват да извадят изпадналата в безсъзнание удавница на брега, където й оказват първа помощ.

В това време, пристигат полиция и кола на ЦСМП, като медиците интубират умиращата и по този начин трагедията е предотвратена. Двамата младежи, спасили жената, са Димитър К. от Бургас и Станислав И. от Поморие.

"Тяхната бърза и навременна намеса, за щастие довежда до спасяването на човешки живот, което безспорно заслужава адмирации и поощрение. Съгласно Наредбата за символиката и отличията на Община Бургас, в подобни случаи заслужилите могат да бъдат удостоени с Почетна значка на Община Бургас. Тъй като такива постъпки трябва да служат за пример на всички, считаме че е необходимо проявилият се наш съгражданин да бъде отличен от Общински съвет-Бургас", мотивират се авторите на докладната записка д-р Георги Дракалиев и Николай Стоянов.


https://www.varna24.bg/novini/varna/Aplodismenti-za-tezi-geroi-spasili-zhena-ot-udavyane-vuv-Varna-1428036
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.