Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Шеф Николай Немигенчев: Най-лесният вариант за приготвяне на шаран е на фурна
Автор: Биляна Бозинарева 19:25 / 04.12.2024Коментари ()2192
©
Шаранът се готви най-лесно цял, когато е покрит смес от белтък и морска сол. Това каза шеф Николай Немигенчев – юрист, бодибилдър, гурман и предприемач в предаването "Приказките от днес“ на Радио "Фокус" във връзка с наближаващия Никулден и тряпезата за празника.

"Един от лесните начини за приготвяне на шаран е във фурна. Покривате го със смес от белтък и морска сол. Когато се пече, голямото количество сол от една страна го овкусява, а от друга го задушава отвътре. Това го прави много крехък.  

Добра идея е шаранът да бъде предварително маринован. Например да смесите един литър вода с 80 грама сол и 40 грама захар. Може да добавите лимони и портокали в марината. Рибата трябва да кисне в тази смес около 12 часа, ако е голяма“, посъветва шеф-готвачът. 

Той обясни, че след това шаранът се измива и почиства. Може да се напълни с лимони, ориз или друго, след което може да се готви. 

Цялото интервю може да чуете в звуковия файл.


https://www.varna24.bg/novini/interesno/Shef-Nikolai-Nemigenchev-Nai-lesniyat-variant-za-prigotvyane-na-sharan-e-na-furna-2363742
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.