Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Младеж получи условна присъда заради Фейсбук
Автор: Екип Varna24.bg 14:48 / 13.10.2011Коментари ()23839
© Impact Press Group
За престъпление против равенството на гражданите Районен съд - Варна наложи 10 месеца условно наказание и обществено порицание на 23-годишния Слав Жечев. В процедура на съкратено съдебно следствие младежът бе признат за виновен в това, че на 28 септември т.год. чрез електронни информационни системи - личния си компютър в интернет, проповядвал и подбуждал към насилие и омраза, основани на етническа принадлежност. На тази дата от своя компютър Жечев създал в профила си в социалната мрежа Фейсбук събитие, назовано "Клане на цигани", илюстрирано със снимка и придружено с покана за събиране същата вечер между 19 - 22 ч. "на оръжие" пред "Козирката" във Варна. Към създадената група във Фейсбук се присъединили 76 лица, част от които поместили коментари или потвърдили, че подкрепят и ще присъстват на събитието.

23-годишният Жечев е с чисто съдебно минало. Като смекчаващо вината обстоятелство и защитата, и обвинението посочиха пред съда факта, че деянието представлява единичен акт, от който не са последвали вредни последици.

Наказанието от 10 месеца лишаване от свобода бе отложено с изпитателен срок от 3 години, а наказанието обществено порицание следва да бъде изпълнено чрез обявяване на присъдата в кметството по местоживеене. Вещественото доказателство - личния компютър на подсъдимия, се отнема в полза на държавата. Съдът осъди Жечев да заплати направените по делото разноски и потвърди мярката му за неотклонение "подписка".

Присъдата подлежи на обжалване или протест в 15-дневен срок пред Окръжния съд.




Още по темата: общо новини по темата: 2
13.10.2011 »
12.10.2011 »
https://www.varna24.bg/novini/varna/Mladezh-poluchi-uslovna-prisuda-zaradi-Feisbuk-295488
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.