Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Щети в размер на 7 млн. лв. от измами с ДДС са стопирали от НАП-Варна
Автор: Екип Varna24.bg 14:18 / 11.02.2015Коментари ()1455
© Varna24.bg
Щети за бюджета на държавата в размер на 7 млн. лева от измами с ДДС са предотвратили инспекторите на приходната агенция във Варна през миналата година. Това съобщи на пресконференция директорът на ТД на НАП - Варна Милена Колева.

Тя припомни, че през 2014 година е имало промяна в Закона за данъка върху добавената стойност по отношение на обратното начисляване на ДДС за зърнопроизводителите. Статистиката сочи, че през миналата година измамите с ДДС са намалели.

"Независимо от това продължаваме да работим, по отношение на данъчните измами през миналата година сме предотвратили щети за около 7 млн. лева само по отношение на отдел "Разследване на особени случаи", допълни Милена Колева.

Издадени са над 2 000 ревизионни акта за около 15 млн. лева във връзка с невнесено и укрито ДДС. Активно приходната агенция във Варна извършва оперативни проверки, организират се и кампании с цел превантивен контрол. Милена Колева подчерта, че ролята на новосформираното звено "Фискален контрол" е много важна.

"Чрез превантивни действия успяват да ни насочат към определени измами, за да се предприемат действия по конфискация на имущество и стоки. Работи се във всички направления", каза още Милена Колева. Около 60 фирми във Варненско са най-големите длъжници на приходната агенция в града.

Източник: Радио "Фокус"


https://www.varna24.bg/novini/varna/Shteti-v-razmer-na-7-mln-lv-ot-izmami-s-DDS-sa-stopirali-ot-NAP-Varna-540691
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.