 © Varna24.bg |  | Във Варненска област има само едно защитено училище. Това съобщи за Радио "Фокус" - Варна Венцеслава Генова, началник на Регионалния инспекторат по образование във Варна. Учебното заведение се намира в село Голица, допълни експертът.
Тази година във Варненска област се увеличават средищните училища, като в 29 учебни заведения е създадена целодневна организация на учебния процес и се осигурява заетост на децата.
"Качеството на учебно-възпитателния процес в тези средищни училища е на много съвременно ниво, защото те разполагат с реновирана и обогатена база. Там се обучават ученици от населени места, в които училищата са били закрити. За изминалата година в средищните училища Регионалният инспекторат по образование констатира една добра успеваемост, едно добро ниво и постигане на държавния стандарт по учебните предмети", каза още Венцеслава Генова. |