Екипите на ЕНЕРГО-ПРО Мрежи работиха до късните часове на нощта и отстраниха стотици аварии, предизвикани от зимната стихия. До вечерта те възстановиха електричеството 76 000 клиента в 283 села от всичките 458 населени места, които бяха останали без електричество в неделната сутрин.
През изминалата нощ ситуацията в областите Велико Търново, Габрово, Силистра, Русе, Добрич, Шумен, Търговище, Разград и Варна отново се влоши в резултат на бурния вятър и обледяванията. В резултат на това възникнаха нови повреди и други 83 села останаха без ток. Към 11:00 часа днес без електрозахранване са 258 малки населени места с общо 67 000 клиенти. Днес екипите продължават да работят до възстановяване на електрозахранването във всички населени места.
Работим в синхрон с общинските и областните щабове за защита при бедствия за приоритетно почистване на пътищата в районите, в които има поражения по електроразпределителната мрежа, за да могат екипите на ЕНЕРГО-ПРО Мрежи да достигнат максимално бързо до авариралите съоръжения.