Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Около 20 март ще бъдат ясни свободните места в детските градини на Варна
Автор: Екип Varna24.bg 09:03 / 24.02.2016Коментари ()2261
© Varna24.bg
Около 20 март ще бъдат ясни свободните места за новия прием в детските градини. Това заяви за "Фокус" директорът на дирекция "Образование и младежки дейности" Лилия Христова. 

Тя припомни, че приемът в детските градини във Варна започва на 1 април, както е по Наредба на Общинския съвет, като и тази година ще бъде ползван принципът на случайните числа. 

"В момента директорите на детските градини правят анализ за броя на групите и на деца в тях", каза още Лилия Христова и допълни, че при събирането на информацията ще бъде осъществена връзка и по отношение на децата, които предстои тази година да постъпят в първи клас. По данни на ЕСГРАОН, децата, които ще бъдат приемани в детските градини във Варна, са около 3 600. Броят им е с около 100 по-малък спрямо миналата година, посочи Лилия Христова.

"Смятаме, че ще се справим с приема в детските градини и тази година", заяви Лилия Христова и подчерта, че обикновено в детските градини постъпват около 70% от децата. Тя обясни още, че по новия Закон за предучилищното и училищното образование всички ОДЗ-та, ЦДГ-та и Специализирани детски градини ще бъдат именувани детски градини, а Общинският съвет ще има ангажимента по предложение на администрацията да преименува заведенията. 

"Няма да има специализирани детски градини, което означава, че няма да има прием към този момент в Логопедична детска градина и Оздравителна детска градина. 

Но законът дава възможност да се сформират групи с деца със специфични образователни потребности. Ще се постараем част от профилите на специализираните детски градини да ги запазим за улеснение на родителите", категорична бе Лилия Христова.


https://www.varna24.bg/novini/varna/Okolo-20-mart-shte-budat-yasni-svobodnite-mesta-v-detskite-gradini-na-Varna-620856
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.