Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
100 обекта във Варненска и Добричка област са проверени от експерти на РИОСВ
Автор: Екип Varna24.bg 13:53 / 17.03.2016Коментари ()1004
©
100 обекта във Варненска и Добричка област са проверени от експерти на Регионалната инспекция по околната среда и водите през месеци януари и февруари. 

Това съобщиха за "Фокус" от пресцентъра на институцията. За периода са извършени 211 проверки, от тях 142 планови и 69 извънредни. За отстраняване на допуснати нарушения са дадени 22 предписания. 

Издадени са 13 наказателни постановления и имуществени санкции на стойност 28 500 лв. Общо събраните суми от наложени санкции са в размер на 20 560 лв., допълниха от институцията. През януари и февруари са извършени 9 проверки за качество на атмосферния въздух. По компонент води са извършени 17 проверки. 

Представени са 3 доклада от СПИ на нивата на шума, излъчван в околната среда. Не са констатирани наднормени нива на шума, излъчван в околната среда от промишлени източници.


https://www.varna24.bg/novini/varna/100-obekta-vuv-Varnenska-i-Dobrichka-oblast-sa-provereni-ot-eksperti-na-RIOSV-626343
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.