 © Varna24.bg | Общо 124 машини са в готовност да почистват падналия сняг по АМ "Хемус" и републиканските пътища във Варненско. Това съобщи за Varna24.bg началникът на Областно пътно управление във Варна инж. Румен Илиев.
27 снегорина, камиони с гребла и друга техника са в готовност за очакваните снегонавявания по магистралата. Осигурени са на над 100% от необходимите материали пясък, луга, сол, химически материали за обработка на пътя.
За останалите трасета от републиканската пътна мрежа във Варненско са подсигурени 97 машини, разпределени в 13 пункта. Там също са доставени и се съхраняват над 100% от материалите за размразяване и обработка на пътищата.
"Утре предстои проверка по всички пунктове. Съгласно заповед на АПИ още от 13 ноември екипи на Областно пътно управление дават дежурства, така че изненади не се очакват", допълни още инж. Илиев. |