150 години от подвига на Хаджи Димитър и Стефан Караджа

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
11:19 / 14.07.2018
2741
Днес отбелязваме 150 години от подвига на националните герои Хаджи Димитър и Стефан Караджа. Годишнината ще бъде отбелязана на връх Бузлуджа.Честването ще бъде под патронажа на вицепремиера и министър на отбраната Красимир Каракачанов.

На Бузлуджа ще има историческа възстановка на битката на войводата и неговата чета, в която ще участват близо 150 активисти на Националното дружество "Традиция". Ще бъде отслужена и заупокойна молитва в памет на загиналите.

На 18 юли 1868 г. е последната битка на четата, водена от Хаджи Димитър (Димитър Николов Асенов), на върха, носещ неговото име днес, известен като Бузлуджа. Според свидетелски показания на останалите четници, 28-годишният войвода е убит на върха.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
МЗ: Над 16 000 жени у нас са преминали през скрининг за рак на ма...
Баба Сирма: Тръгнах, чедо, за другия паметник, но се измарям вече...
Боян Ботйов: Не можем да кажем, че сме достойни наследници на Бот...
Обсъждат възможността лекарствата за три месеца да се получават н...
Условна присъда и конфискация на "Мерцедес AMG", оценен на 120 00...
Магистралата край Пловдив като нова


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).