16 000 полицаи пазят реда, шест са сигналите за изборни нарушения

Автор: Петя Кузева
Коментари (0)
10:35 / 09.06.2024
1491
Изборният ден протича спокойно, шест са сигналите за изборни нарушения, по които се работи. Това съобщи главният секретар на МВР Димитър Кангалджиев пред журналисти, като не конкретизира в територията на кои областни дирекция са, предаде репортер на "Фокус".

По думите му е създадена организация за нормално протичане на изборния ден и опазване на обществения ред.

"16 000 полицаи работят в изборния ден, 15 600 са ангажирани с охрана на изборните места, останалите ще участват при получаване на сигнали и реакцията за тях. Приблизително 11 800 са охраняваните секции. Няма да бъдат допускани граждани с фотоапарати и други устройва, които да заснемат гласуването. 99 са досъдебните производства от началото на предизборната кампания. Най-много са на територията на СДВР, следват Бургас и Варна", каза още той.

"Важно е да отбележим на всички граждани, които искат да упражняват правото си на глас в днешния ден, че в изборните места няма да бъдат допускани граждани с огнестрелно оръжие и предмети, които могат да застрашат живота и здравето на гражданите", допълни главният секретар на МВР.

Всеки гражданин може да подава сигнали на откритата от МВР денонощна телефонна линия 02 90 112 98, както и на имейл izbori@mvr.bg.

Този браузър не поддържа видео елемента.


Виж коментарите (0)

Още по темата (870):
23.04.2025 Сметната палата за изборите миналия юни: Повече участници, по-малко пари
13.03.2025 Костадинов: КС намалява избирателната активност, за да влезе "Величие". Ако решението излезе днес, бюджетът ще се забави
28.02.2025 Проф. Киров заговори за касиране на изборите в някои секции
28.02.2025 Изборен експерт: Ще получим едни нови резултати, които ще бъдат сравнени с официалните резултати на последните избори, нищо не може да остане скрито
27.02.2025 Цеков с упрек към КС: Големият въпрос е дали "Величие" ще влезе в
парламента
27.02.2025 Константинов след решението на КС: При следващи избори – "Величие" влиза, успява да навакса 22 гласа и вкарва 10 депутати
Още новини от Национални новини:
Свилен Спасов: Тръмп управлява пиара на света
Спешната помощ по морето остава проблем преди новия летен сезон
Любомир Талев: Адвокатската тайна е фундамент на правовата държав...
Данъчните погнаха собствениците на луксозни автомобили
И това доживяхме: КАТ няма да ни глобява за определени нарушения
Ще се сбъдне ли прогнозата за 50 лв. за килограм череши?


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).