2200 пощи ще обменят левове в евро безплатно през първите шест месеца след влизането ни в еврозоната

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
19:58 / 05.06.2025
568
Над 2200 пощи в страната ще обменят левове в евро безплатно през първите шест месеца след влизането ни в еврозоната. Всички пощенски станции са публикувани на сайта на "Български пощи". Усилията ще бъдат насочени най-вече към малките населени места с възрастни хора, които са притеснени как ще обменят парите си.

След влизането на страната ни в еврозоната, хората ще могат да обменят левове в евро напълно безплатно в пощенските станции. 

"Това са основно малките населени места, където няма клонове и офиси на кредитни институции. Насочваме се към малките населени места, за да може гражданите да бъдат улеснени и при обмяната на левове в евро да им се спести пътуване до градовете“, каза пред БНТ Пламен Мичев, ръководител на Областна пощенска станция.

 След положителната оценка от конвергентните доклади - какво предстои в дати

Всички служители ще преминат обучение, за да могат да съдействат на хората при обмяната на валута.

 "Първоначално ще бъдат обучени служителите, които работят в пощенските станции и които реално ще извършват обмяната на левове в евро. Обучението на хората от малките населени места ще се извършва в най-близките градски пощенски станции, те ще бъдат обучени със сигурност“, допълни Мичев.

Всеки човек ще може да обменя до 1000 лева на ден само с представяне на документ за самоличност. За по-големи суми ще се налага предварителна заявка, която ще бъде изпълнена до пет работни дни.

Стефка Иванова: "Нямаме притеснения, ние сме пенсионери, не сме с такива влогове, че да ни пречи. Ние си знаем курса. Ако си върви тоя курс, всеки може да си го умножи дори на телефона“.

Но в малките населени места хората са притеснени, защото според тях липсва информация. В благоевградското село Покровник възрастните хора ще разчитат на близки, които да им обяснят къде и как да обменят парите си.

От "Български пощи" съветват хората в малки населени места, където няма банки или чейндж бюра, да обменят левове в евро само в пощенските станции, а не извън тях, за да бъдат предотвратени евентуални измами.

Виж коментарите (0)

Още по темата (1047):
08.06.2025 Атанас Пеканов разясни как при влизане от 1 януари в еврозоната ще участваме в ЕЦБ
08.06.2025 The Telegraph: България може да срине еврото, страната е Гърция на ролкови кънки
08.06.2025 Антон Кутев: Еврото е като ваксината
08.06.2025 Протест във Варна днес срещу еврото
08.06.2025 Президентът Румен Радев за еврото: Парламентът обърна гръб на българския
народ!
07.06.2025 Екатерина Захариева: Приветствам търговците, които показват цените в лева и евро
Още новини от Национални новини:
Брокер за имотния пазар: Ако някой продавач иска да вземе максима...
Атанас Пеканов разясни как при влизане от 1 януари в еврозоната щ...
МВнР все още няма официални данни за застреляната българка в Мюнх...
Експеримент как да стигнем до морето най-евтино
Антон Кутев: Еврото е като ваксината
Социалното министерство: За по-малко от 24 часа всички 75 възраст...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).