Абсурд: 9-годишно дете изплаща кредита на починалата си майка

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
09:23 / 18.03.2021
1359
Пореден абсурд за близките на прегазената край Созопол Юлия Ангелова. Компания изплати почти 16 хиляди лева застраховка "Живот" за убитата жена. В същото време друго дружество, което гарантира кредита ѝ, продължава да иска парите от 9-годишната ѝ дъщеря. 

Преди няколко месеца близките на прегазената край Созопол Юлия Ангелова разбират, че тя е сключила застраховка "Живот". Бившият ѝ съпруг се свързва с компанията и в средата на миналия месец, близките получават близо 16 хиляди лева.

"Тя е застраховка живот и злополука, която тя си е направила абсолютно доброволно и я е направила в полза на дъщеря ми. Обърнах се към съответната застрахователна компания, те поискаха смъртен акт и някои дребни документи. И оттам нататък никакъв проблем", сподели Цветелин Цеков пред Bulgaria On Air

В същото вече 8 месеца застрахователят, който гарантира потребителски кредит на убитата жена – отказва да го покрие, а дългът се наследява от 9-годишната ѝ дъщеря. Причината – фирмата иска експертиза.

"И другата застрахователна компания плати, без да иска експертизи дали тя е била употребила алкохол или нещо такова. Точно това е парадоксалното, ситуацията – защо едната иска, а другата не. Защо за едната е толкова важна тази експертиза и съответно какво търсят те, а за другата не е толкова важно", попита той.

Бившият съпруг на Юлия признава, че продължава да не разбира мотивите за отказ на фирмата гарант по кредита. Освен това смята, че е абсурдно 9-годишната му дъщеря да изплаща кредит, който е застрахован. 


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Премиерът: Поздравления за новия папа Лъв XIV. Нека работи за по-...
Отстъпка на таксите за паркиране през втората половина на годинат...
Бойко Борисов поздрави новия папа: Нека бъде глас на мира и състр...
Наталия Киселова поздрави папа Лъв XIV за избирането му
Можем ли да се лекуваме в България, ако се осигуряваме в друга ст...
Проф. Митко Димитров: Никой няма точна сума колко са парите в обр...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).