Андрей Ковачев: Дали шпионският скандал и показното убийство на Алексей Петров ще имат решаващо значение за приема ни в "Шенген" - предстои да видим

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
22:42 / 17.08.2023
1757
На много места има такива пробиви и това трябва да е работа на българските служби, заедно с партньорските служби на страните от НАТО и от Европейския съюз, за минимализиране на влиянието на руските служби на наша територия. Това каза за аудиокаста "Това е България" на "Фокус" евродепутатът от ЕНП/ГЕРБ Андрей Ковачев по повод шпионския скандал на сънародници във Великобритания, които са работили в полза на Русия и разстрела на Алексей Петров.

"Като казвам на наша територия - на територията на НАТО. И в България също трябва да се вземат много по-сериозни мерки срещу тази пропаганда, която цели да променя обществени нагласи и да манипулира фактите, да представя изопачено ситуацията, която се случва в Украйна. И разбира се, да представя по съвсем различен начин и самите европейски ценности, които да се представят като нещо лошо и неподходящо за България. Това е постоянен въпрос, при който трябва сътрудничество и трябва да се работи много по-ентусиазирано от тези служби, които са компетентни в България. Но също така и от медиите, от учените, университетите, преподавателите, училищната програма, критично мислене, за да могат младите хора да се ориентират в този поток от информация".

По повод как това ще се отрази на влизането ни в "Шенген" Андрей Ковачев каза следното:

"А що се отнася до "Шенген", разбира се, че не е добре. Знаем, че нидерландското правителство ще даде зелена светлина или няма да даде зелена светлина от отиващия си парламент в Нидерландия. За това дали нидерландското правителство има право да премахне ветото за приемането на България в "Шенген" - това ще се случи към 8-10 септември. Дали в Нидерландския парламент тези две неща, за които споменахте - шпионският скандал във Великобритания и показното убийство в София ще имат решаващо значение, ще видим на 8 септември. Разбира се, надявам се не, но при всички положения, това не са положителни сигнали", каза евродепутатът.

Цоня СЪБЧЕВА

Виж коментарите (0)

Още по темата (677):
29.04.2025 Български евродепутат пред ЕК за неработещия ГКПП "Рудозем–Ксанти": Шенген не търпи затворени граници
23.04.2025 Правят две нови дирекции в Гранична полиция, които да борят миграцията и контрабандата
20.03.2025 Даниел Митов: Основната заслуга за членството ни в Шенген е на тези, които денонощно охраняват границите на България
19.03.2025 Бизнесмен: Стига гръцки гаври! Защо България 30 години плаща за нещо, което го няма?
10.03.2025 Даниел Митов: Предстои поетапно увеличаване на капацитета на "Гранична полиция" с 864 нови служители
26.02.2025 България въвежда нови правила за чужденците 
Още новини от Национални новини:
Владислав Горанов: Неадекватно решение на президента! Мисля, че е...
Виктор Димчев: Президентът Румен Радев е национален предател!
Божидар Божанов: Президентът се опитва да направи саботаж на евро...
Ивелин Михайлов за референдума за еврото иницииран от президента:...
Доц. Татяна Буруджиева: Президентските избори, а не въвеждането н...
Слави Трифонов: Аз съм за това да приемем еврото, но от ИТН подкр...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).