Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Ангел Джамбазки: Съветникът в правителството "Петков" Весела Чернева е съгласувала позицията на МВнР с РСМ
Автор: Екип Varna24.bg 15:53 / 30.05.2023Коментари (0)1173
©
Българският представител в Европейския парламент Ангел Джамбазки призова за незабавна реакция по повод изнесените данни от директора на ДАНС относно съгласуване на позиция на Министерство на външните работи на Република България с гражданин на Северна Македония. Според съпредседателя на ВМРО тази информация е скандална и трябва да бъдат предприети действия и наказания за държавната измяна час по-скоро, съобщиха от ВМРО.

Съветникът по външни въпроси в правителството на Кирил Петков Весела Чернева е съгласувала позицията на Министерство на външните работи с човек от Република Северна Македония. Падението за българската държавност беше видно за всеки един гражданин. За да не се стигне до предателството, извършено от тогавашната власт, предупреждавахме, организирахме протести, направихме всичко по силите си. Явно обаче, всичко е било съгласувано не с кого да е, а със скопските антибългарски власти. Чернева беше посочена като министър на външните работи в сянка, като самата тя се е намесвала грубо в работата на външното ни министерство, настоява Джамбазки.

Той припомня и думите на заемащата тогава длъжността на министър в онова позорно предателско правителство - Теодора Генчовска, която твърди: "На 5 април Весела Чернева, съветник на Кирил Петков, изпрати нова рамкова позиция, която по-скоро променя националната позиция и изключва Договора за приятелство и добросъседство с Република Северна Македония от 2017 г.“

За предателите Апостолът на свободата е казал какво да се прави. Сега българските институции и правораздаващи органи трябва да приложат цялата строгост на закона. А предателите да бъдат изхвърлени на бунището, завършва съпредседателят на ВМРО Ангел Джамбазки.



Още по темата: общо новини по темата: 845
30.08.2023 »
21.08.2023 »
19.08.2023 »
18.08.2023 »
17.08.2023 »
09.08.2023 »
предишна страница [ 1/141 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
« Септември 2023 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Актуални теми
Искат закриването на въглищни централи у нас
Местни избори 2023 г.
ТВ и шоу сезон 2023/2024 г.
Войната в Украйна
България в еврозоната
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Как се справя Община Варна с овладяването на последиците от проливните дъждове?
Много добре
Добре, но можеше и по-добре
Не се справи
Пълна трагедия

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0888 53 26 24
novini@varna24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
©2008 - 2022 Медия груп 24 ООД. Varna24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Varna24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: