Анкета на "Фокус", говорят пенсионерите: Вече не сме нужни, обидно и жалко е

Автор: ИА Фокус
Коментари (7)
18:28 / 23.10.2023
1348
След като в неделя министърът на финансите Асен Василев обяви, че в бюджета не са предвидени коледни добавки за пенсионерите в края на тази година, "Фокус" попита по-възрастните хора в София как приемат новината.

Голяма част от анкетираните граждани изразяват своето недоволство и разочарование  от решението на финансовия министър.

"Би трябвало да помислят за по-бедните пенсионери. Всичко е толкова скъпо. Сега съм тръгнала по кофите, защото не ми стигат парите", така коментира възрастна дама.

Не липсват и хора, които вече са се примирили с това решение:

"Ако има има, ако няма. Какво да правим, не можем да се съпротивляваме", каза възрастен мъж.

За съжаление, имаше и хора, които нямаха мнение по въпроса или поне не искаха да го споделят.

Припомням, че последната добавка, която пенсионерите получиха беше великденската от 70 лева, но тя не беше предвидена за всички пенсионери, а само за тези, чиито пенсии са под линията на бедност - 504 лв. включително.

Валя НАЙДЕНОВА

Виж коментарите (7)

Още по темата (806):
27.09.2024 5,6 млрд. лева е дефицитът, с който официално сме приключили 2023 година – днес правителството одобри отчета
01.07.2024 От днес: Важни промени за пенсионерите, над 2 млн. души ще получават повече
11.04.2024 Икономист: Това е все едно да кажете "Да, имам за 10 дни пари, но после ще получа заплата"
09.04.2024 Варна се нарежда веднага след столицата по размер на средната заплата
25.03.2024 Над 4700 кандидат-пенсионери прибегнаха до тази стъпка през миналата година
22.03.2024 Разходите на НОИ за изплащане на болнични са се повишили
Още новини от Национални новини:
Пламен Павлов: Денят на избухването на Априлското въстание трябва...
Близо 700 военни ще преминат през парада на 6 май, техника няма д...
Енергийният министър: От 1 юли ще има нов начин за определяне на ...
Външно с важно предупреждение след ракетни удари на хутите срещу ...
Ботьо Ботев за убийството в Хасково: Възникнал е скандал между Ив...
Детето, хвърлено от мост в Луковит: Мъжът ме преследваше с малка ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).