Автобусните превозвачи излязоха на протест

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
16:39 / 13.12.2019
1291
От днес започват протести на автомобилните превозвачи. Фирмите са недоволни от въвеждането на толсистемата, в която попадат и те, въпреки първоначалната заявка да бъдат изключени от нея. Държавата предлага цена между 4 и 7 ст. за автобуси и тежкотоварни автомобили. Според превозвачите тарифата е в пъти по-висока от винетката, която сега плащат.

От години автобусните превозвачи настояват нерегламентираните превози да бъдат обявени за престъпление чрез промяна в Закона за автомобилните превози. Превозвачите се заканиха да спрат и автобусни линии в над 30 града след месец, ако не намерят разбиране за исканията си.

Магдалена Милтенова, Конфедерация на автобусните превозвачи, съобщи за БНТ, че "Основният проблем е нерегламентираният превоз на пътници, липсата на финансиране, липсата на субсидиране на слабонаселените места, недостатъчно субсидиране на градската агломерация".

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Свилен Спасов: Тръмп управлява пиара на света
Спешната помощ по морето остава проблем преди новия летен сезон
Любомир Талев: Адвокатската тайна е фундамент на правовата държав...
Данъчните погнаха собствениците на луксозни автомобили
И това доживяхме: КАТ няма да ни глобява за определени нарушения
Ще се сбъдне ли прогнозата за 50 лв. за килограм череши?


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).