Багери копаят в коритото на река Искър

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
11:17 / 23.02.2022
811
Трети ден багери и булдозери копаят в коритото на р. Искър, в района под местността "Мечката", сигнализират рибари.

За строителните работи има издадено разрешение. Строи се помпена станция, която да водоснабдява бъдещо голф игрище в района на с. Горни окол.

Според рибарите обаче, строителите извършват дейности извън допустимите в издаденото разрешително.

От Сдружение "Балканка" казват, че строителите секат дървета и коригират цялостно коритото на реката, а това е опасно за местообитанието ѝ.

По техни данни бъдещата помпена станция има разрешение да изпомпва до 50 литра в секунда вода, а мащабът на строителните работи е за по-голямо съоръжение.

"В общи линии всеки си прави каквото си иска за пореден път на река Искър и затова сме тук. Искаме да се строи, но по правилата, по по-щадящ за природата начин, а не на реката да се гледа като на една строителна площадка" - каза пред БНТ Иван Пандъков от Сдружение "Балканка".

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Няма да е нужно да закривате банкови сметки, след като преминем к...
Съдия от СРС вкара свидетелка по дело в група за проститутки
Проф. Екатерина Михайлова за референдума за еврото: Актът на пред...
Какво се случва, ако виновникът за катастрофата няма валидна заст...
Да, това наистина е Слънчев бряг, но преди близо 50 години
Финансовият министър: Никога не сме били по-готови за влизане в е...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).