Бедственото положение за Банско вече е факт

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
17:12 / 09.11.2016
1059
Бедствено положение на територията на град Банско е обявено заради опасно високи води на река Глазне, съобщават от МВР.

Над 50 сигнала за наводнени обекти и части от пътната инфраструктура са постъпили в оперативния център на пожарната служба на територията на областите Благоевград, Кърджали и Смолян. Предприети са действия за разчистване на паднали дървета и отстраняване на опасни предмети. Организирано е наблюдение на критичните точки на реките от засегнатите области. Към момента няма данни за бедстващи или пострадали хора. Няма непосредствена опасност за населените места.

Заради опасно високо ниво на реките Бъндеришка, Глазне и Демянишка е обявено бедствено положение за град Банско. С верижна техника се укрепват и надстрояват дигите по поречието на водоемите.

Пожарни екипи работят по отстраняването на паднали клони и дървета в района на община Пампорово. Наводнено е част от пътното платно между село Долен и гр. Златоград, в района има закъсали седем превозни средства. Няма опасност за хората в тях.


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
"Тренд": 59% от българите подкрепят идеята за референдум за еврот...
Тома Биков: Липсва ми отговорът на Радев на самия въпрос, който з...
Промени в Закона за кадастъра и имотния регистър – важно при прех...
Църквата срещу нестинарството: Митрополит призова да не се участв...
НАП изпрати писма до над 5 хил. дружества
Кузман Илиев: С въвеждане на цифровото евро ЕЦБ цели да постигне ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).