Борисов бил добрият вестоносец, а здравните власти - "лошото ченге"

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (2)
17:16 / 27.04.2020
3238
"Започва да си проправя път притеснението за джоба. По-отчетливо се проявява икономическата тревога и притеснението за работното място". Това каза пред БНР Първан Симеонов, изпълнителен директор на "Галъп Интернешънъл“.

По думите му здравната тревога и мобилизацията остават високи, но има тенденция за намаляване, както и започва да си проправя път една по-трезва оценка за различните мерки. Той изтъкна, че обществото вече не приема мерките, забраняващи пътуването и разходките в парковете. 

"Затова политическата власт, малко в разрез със здравната власт, взе решение за разхлабване на ограниченията за парковете", каза той.

В предаването "Нещо повече" Симеонов коментира, че в обществото има притеснение и за демокрацията, но то не е най-силно и това не е само българска тенденция:

"На много места по света сега демокрацията е оставена на по-заден план. Хубаво е, че демократичните инстинкти остават, данните го потвърждават. Не сме загубили чувствителността си на тази тема. Друг е въпросът доколко имаме тук на Балканите чувствителност към демокрация". 

Социологът заяви, че колкото по-успешни са мерките, толкова по-ненужни изглеждат те на хората.

Според него премиерът Бойко Борисов е приел ролята на добрия вестоносец, а здравните власти са "лошото ченге".

Виж коментарите (2)

Още по темата (15125):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Консумирането на портокали обостря симптомите на грип?
05.03.2025 Васил Велев: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%. COVID добавката трябва да отпадне на два етапа
05.03.2025 Кунчев за грипа: Финалът на епидемията се очаква до 1-2 седмици
Още новини от Национални новини:
Военнослужещият Калоян Пантаджиев е загиналият моторист от катаст...
Предстои голяма промяна при сделките с имоти
Над 340 000 пенсионери в България продължават да работят на трудо...
Иван Сотиров: Кризата в Столична община и държавата може да се ре...
Пореден случай на агресия в благоевградско училище! Двама мъже би...
Министърът на отбраната за скандала с F-16: Всичко започна от Рум...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).