Боядисват сладкарски продукти със стрити буболечки

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (7)
10:44 / 19.03.2014
3808
Десертни млека за пиене, сладоледи, сладкарски продукти, глазури, безалкохолни и алкохолни напитки и много други храни, които са в червената гама, се боядисват със стрити на прах буболечки. Оцветителят е познат под пазарното име кармин. Необходими са около 150 000 буболечки, за да се получи един килограм кармин. Той се е използвал отдавна от индианците в Южна Америка, но не за боядисване на храни.

Според наши експерти в българските хранителни продукти този оцветител се използва масово. В преработвателната индустрия, която работи с биопродукти, е разрешено да се ползват 36 добавки, а в конвенционалното производство техният брой е над 3000.

Източник: в. "Монитор"

Виж коментарите (7)
Още новини от Национални новини:
Хиляди се събраха в Габрово, за да наблюдават традиционния карнав...
Изчезнал животински вид се завърна у нас
Военният министър заяви, че не се планира разполагането на натовс...
Божидар Божанов: Това, което направи президентът, го тълкувам кат...
Финансист: Ще започне да се вижда съвсем ясно как разходите много...
Евродепутат: Действията на президента Радев нямат отражение нито ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).