Боян Чуков с прогноза: Към 16 март сраженията в Украйна ще започнат да затихват

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (2)
10:42 / 11.03.2022
2300
"Към 16 март сраженията ще започнат да затихват. Ще продължи играта на мерки и контрамерки между Русия и САЩ. Това заяви за Нова нюз експертът по международни отношения Боян Чуков.

По думите му това, което остане от Украйна, ще бъде лишено от излаз на Черно море. "Има втвърдяване на експертната общност - трябва да бъде демилитаризирана и денацифирана цялата територия на Украйна", посочи той. И уточни, че влиянието на Турция на Балканите ще се увеличи.

"Не беше заложено да успее срещата на Лавров и Кулеба. На предните преговори беше насърчително да се види, че двете страни се ръкуват", сподели от своя страна дипломатът Елена Поптодорова. И допълни, че големият въпрос и опасност е да се направи опит да се отцепи достъпа на Украйна до Черно море. 

"Русия се обрича на живот на парий, извън всякакъв нормален маниер на общуване. Китай няма да бъде еднозначен в отношението към Русия, зависи от интереса му. Ще държи вратата си отворена и към Запада", коментира Поптодорова.

Виж коментарите (2)

Още по темата (4650):
04.05.2025 Вучич и Фицо "внезапно се разболяха" точно преди парада за 9 май в Москва
01.05.2025 Зорница Илиева за сделката между САЩ и Украйна: Вече няма безплатен обяд
01.05.2025 Анализатори: Войната ще спре, когато Путин каже "победихме", Русия веднага може да спре огъня
26.04.2025 Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблуждава
25.04.2025 Зеленски отговори на Тръмп: Крим принадлежи на Украйна
24.04.2025 Александър Димитров: Европа в момента е между две войни 
Още новини от Национални новини:
Пламен Павлов: Денят на избухването на Априлското въстание трябва...
Близо 700 военни ще преминат през парада на 6 май, техника няма д...
Енергийният министър: От 1 юли ще има нов начин за определяне на ...
Външно с важно предупреждение след ракетни удари на хутите срещу ...
Ботьо Ботев за убийството в Хасково: Възникнал е скандал между Ив...
Детето, хвърлено от мост в Луковит: Мъжът ме преследваше с малка ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).