ЦИК отговори на важни въпроси относно предстоящите местни избори

Автор: Самуил Иванов
Коментари (0)
14:08 / 01.08.2023
1252
Избори за кмет на кметство се произвеждат в тези населени места, които към датата на обнародване на Указа на президента за насрочване на изборите за общински съветници и за кметове отговарят на изискванията на чл. 14 от Закона за административно-териториалното устройство на Република България – имат население над 100 души с постоянен адрес.

При избори за общински съветници и за кметове, ако избирателят има настоящ адрес през последните 6 месеца преди изборния ден в съответното населено място, може да поиска да бъде вписан в избирателния списък по настоящ адрес не по-късно от 14 дни преди изборния ден. Искането се прави писмено до кмета на общината, района, кметството или до кметския наместник или чрез електронно заявление през интернет страницата на Главна дирекция "Гражданска регистрация и административно обслужване“ в Министерството на регионалното развитие и благоустройството.

Припомняме, че през вчерашния ден президентът Румен Радев издаде указ, с който определи датата 29 октомври за провеждане на местния вот.

Виж коментарите (0)

Още по темата (653):
28.10.2024 Ето ги новите кметове на "Одесос" и "Приморски"
28.10.2024 Ясни са новите кметове на "Одесос" и "Приморски" във Варна
27.10.2024 Два варненски района избират днес и районен кмет
21.10.2024 Шофирайте с повишено внимание – повече ще са децата по улиците във Варна
21.10.2024 Станаха ясни резултатите от изборите за кмет на "Одесос" и "Приморски"
20.10.2024 Рекордно ниска активност във Варна: Едва 11,15% гласуваха за нови кметове на районите "Одесос" и "Приморски"
Още новини от Национални новини:
ПП за убийството на Магдалена: Настояваме за незабавно изслушване...
Президентът: Самозвани експерти се опитаха да обвинят в държавна ...
Изнасят чудотворната икона на Свети Георги от Хаджидимовския мана...
От авиобаза "Враждебна" ще излетят трите хеликоптера към центъра ...
България в еврозоната: Ще трябва ли да подпиша нов договор с рабо...
Военният министър: Техническите проблеми с Ф-16 не са политически...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).