COVID-19 бил елементарен вирус, но брутален в своята жестокост

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
16:08 / 11.08.2020
2302
Световната здравна организация (СЗО) попари надеждите за скорошен край на пандемията от коронавирус. "Можем да го наречем втора вълна, можем да го наречем втори пик, можем да го наречем както си искаме. Ясно е обаче само ядно: разхлабим ли натиска, вирусът се завръща", заяви в Женева зам.-генералният директор на СЗО Майкъл Райън. И добави: "Знам, че хората не искат да го чуят, но това е реалността".

"Дръжте вируса под натиск!"

"Този вирус е брутален. Брутален в своята елементарност, брутален в своята жестокост. Но няма мозък", заяви още експертът. Затова, според него, човекът би трябвало да е в състояние да го надхитри. "Но в момента очевидно не вършим добра работа", каза Райън и отправи следния призив към страните в Европа, които отбелязват рязко покачване на заразите: "Към страните в Европа се обръщаме с този апел: Дръжте вируса под натиск!".

Над 20 милиона заразени, над 730 000 жертви

Междувременно бе съобщено, че броят на заразените с коронавирус по целия свят вече надхвърля 20 милиона, като само през последните три седмици тази бройка се е покачила с цели 5 милиона. Жертвите са над 730 000, но се предполага, че действителният брой е още по-висок. Най-засегнати са САЩ, Бразилия и Индия. Но и в Русия, Южна Африка и Мексико пандемията все още се разпространява твърде бързо.

Виж коментарите (0)

Още по темата (15125):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Консумирането на портокали обостря симптомите на грип?
05.03.2025 Васил Велев: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%. COVID добавката трябва да отпадне на два етапа
05.03.2025 Кунчев за грипа: Финалът на епидемията се очаква до 1-2 седмици
Още новини от Национални новини:
Проф. Ива Христова: Лаймската болест се доказва най-често с кръве...
Нинова: Нека не се примиряваме с експлоатацията на работещите, н...
България, Португалия и Италия са страните с най-застаряващо насел...
Кузман Илиев: Часовете за обучение, предвидени в шофьорските курс...
Огромно задръстване на Дунав мост в посока България. Пътуващите с...
Киселова: Цената на свободата винаги е висока


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).