Даниел Вълчев: Парламентът да разтълкува правилника си и да върне МЕЧ

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
12:44 / 22.03.2025
1138
"Идеята на правилника за дейността на Народното събрание е да няма много малки парламентарни групи и ако някой напусне, да не може да иде в друга група. Смисълът на тези разпоредби е при напускане и изключване - тогава да бъде преустановено съществуването на парлламентарна група. Случаят не е такъв. Правилното действие е НС да си разтълкува правилника и евентуално да си го промени." Това обясни деканът на Юридическия факултет на СУ проф. Даниел Вълчев в NOVA. 

Той подчерта, че Народното събрание има правото да върне ПГ на МЕЧ още другата седмица, защото това не е акт на председателя на парламента, а акт произтичащ от правилника. Той също така отхвърля злонамереност от страна на Наталия Киселова

"Връщаме се в годините, когато твоят политически противник е не просто противник, а гад. И понеже е гад, трябва да му навреш главата в тоалетната чиния и да пуснеш водата. Това до нищо добро няма да доведе", илюстрира цветно ситуацията Вълчев. 

По отношение на правителството и мнозинството отбеляза, че винаги е добре да има парламентарно отговорно правителство, но не лошо правителствата ясно да заявяват подкрепата си. "Виждаме, че тук има по-сложно мнозинство от това, което се официализира. Очевидно ГЕРБ са зависими от подкрепата на "ДПС - Ново начало" тази подкрепа. Срамежливото отричане не заблуждава никого", каза деканът. 

За бюджета той е категоричен: "Всички наши деца задлъжняха с по 15 000 лева."

По отношение на достъпа до лекарства в малките населени места, той обясни, че вендинг машините не са решение, защото възрастните хора не се нуждаят от витамин С, а от специализирани лекарства. "Много неща могат да се направят, но е въпрос на фина настройка - подвижни аптеки, филиали, онлайн", заключи проф. Вълчев.

Виж коментарите (0)

Още по темата (1249):
01.05.2025 "Възраждане": Правителството продължава политика на едностранни отстъпки, без да защитава интересите на българската държава
30.04.2025 Ще кърми ли бебето си в НС депутатът Лариса Савова?
30.04.2025 След повече от месец чакане депутатите на МЕЧ и "Величие" получиха места в комисиите в парламента
30.04.2025 Драгомир Стойнев: Ще преживеем шумните и крайни прояви, опозицията няма капацитет да предложи алтернатива
30.04.2025 "ДПС-Ново начало": Напомняме на управляващата тройка, че нашата подкрепа е за работа в полза на хората
30.04.2025 Костадинов призова за екстрадиране на бежанците от Сирия и Украйна
Още новини от Национални новини:
Даниел Митов поиска оставката на шефа на ОД на МВР Хасково
Предупреждение от Meteo Balkans: След 2 часа очаквайте...
КНСБ: Където има колективен договор, заплатата е с 14% повече
На пазара се появиха първите череши, цената е безумна
Кой колко взима в България?
Варна посрещна патриарх Даниил


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).