"Данъчната съвест" на българина става все по-активна

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (23)
12:11 / 16.08.2011
1276
За две години повече от три пъти се увеличи броят на добросъвестните българи, които се обаждат на данъчните, за да предадат свои роднини, познати, съседи, хазяи, работодатели и търговци, че укриват налози.

През 2010 година пред данъчните са натопени над 7000 души. Три пъти повече спрямо предкризисната 2007-а. Ползата - няколко милиона приходи в хазната. Някои ревизии продължават и затова все още е рано за равносметки.

Националната агенция за приходите у нас обяснява растежа на "данъчната съвест" на българина с честите кампании, които се провеждат. Но никой данъчен не отрича и българската народопсихология.

Според експерти колкото повече обедняваме, толкова повече се озлобяваме към ближния си и сме готови да му навредим.

Служителите от кол-центъра помнят и много куриозни случаи. Жена предала на бирниците съпруга си, само защото той бил стиснат. Не й давал достатъчно джобни за шопинг в мола.

Източник: btv


Виж коментарите (23)
Още новини от Национални новини:
Посолството на САЩ с важна новина за българите
Колко да си приготвим за прехвърляне на автомобил?
Гуверньорът на БНБ: Запознати сме в аванс с конвергентните доклад...
Гроздан Караджов: Вярвам, че конвергентният доклад ще е положител...
Проучване: 1 трилион лева е брутното богатство на домакинствата у...
АБЗ с важна информация какво ще се случи с всичките ни застраховк...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).