Данъчните влизат във Фейсбук

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (12)
13:12 / 09.01.2012
7617
Данъчните влизат в социалната мрежа Фейсбук (Facebook). Целта не е да дебнат данъкоплатците за покупки на луксозни вещи и укрити доходи, а да бъдат по-близо до хората.

Националната агенция за приходи планира да има своя страница във Фейсбук, където да организира форум за данъчни въпроси. Ще има служители на агенцията, които ще дават професионални отговори на всички поставени във форума проблеми. По този начин контактът на всички граждани и фирми с НАП ще бъде много по-лесен и удобен.

Разрешаването на данъчните казуси няма да бъде сложно, а ще става сякаш общуваш с най-добрия си приятел. На сайта на НАП във Фейсбук ще се качват любопитни клипчета, свързани с плащането на данъците, както и полезна и интересна информация. Планира се всичко това да стане в рамките на настоящата година. От НАП са предвидили още няколко начина, с които да се доближат до всеки човек. Планира се да се направи данъчна игра за мобилни телефони, които работят с операционната система Андроид (Android). По този начин ще може да се забавлявате на работното си място, като събирате данъци на смартфона си.

От Националната агенция за приходи планират да влязат и в училищата, за да разясняват данъчната система на децата. Идеята е още преди да са започнат сами да изкарват хляба си, децата да научат защо е необходимо плащането на данъци, както и какви са различните видове налози. За малките деца ще се организират забавни игри, свързани с данъците. С по-големите ученици ще се разискват сериозни теми. Наученото ще бъде от голяма полза за младежите, след като започнат работа и се налага да подават данъчни декларации, да обявяват доходите си и сами да плащат осигуровките си.

Източник: в. "Стандарт"


Виж коментарите (12)
Още новини от Национални новини:
Времето се обръща на 24 май. Изненадите ще са без край
Външно извика посланика на Северна Македония след поругаване на б...
Международен анализатор: Зеленски определи руската делегация като...
Росен Плевнелиев: Всяка една държава, която е в еврозоната, е по-...
Шофьори предупредиха: По-добре не тръгвайте по магистрала "Тракия...
Бивш енергиен министър каза формулата, по която всеки българин мо...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).