Днес откриват най-модерната самолетна писта в България

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (9)
10:31 / 27.03.2016
1647
В Безмер днес откриват най-модерната писта в България. Очаква се премиерът Бойко Борисов да пристигне и да среже лентата на новата писта, където ще кацнат самолети от базата в Граф Игнатиево Су-25, съобщи bTV.

Модернизацията на летището струва 60 млн. лева. Средствата са по линия на НАТО. На тази писта ще могат да кацат и най-големите американски военни транспортни самолети "Галакси". Специално за тях е отделено и едно от паркоместата.

Пистата е удължена от 2,5 км на 3 км, но е стеснена на 60 метра. Действащата полоса е 45. Пистата има най-модерно осветление, телекомуникации. Според изпълнителите на обекта писти с подобно осветление в Европа има малко, а за пръв път в България са използвани две нови технологии - едната е немска - за полагане на бетон, а другата е срещу напукване на асфалта.


Виж коментарите (9)
Още новини от Национални новини:
Диана Русинова: Спрете движението незабавно на пътя Радомирци – Т...
Цяла България потъна в скръб след новина от последните минути
Кадри от инцидента, в който ТИР се врязва в бензиностанция край Р...
Наталия Киселова посети първия в България паметник на светите бра...
Каракачанов: Първоначалният вариант на кирилицата е поръчка на бъ...
След трите катастрофи с тирове край Радомирци: Диана Русинова и Е...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).