Дони за войната в Украйна: Беше ми трудно да обясня на дъщеря ми какво се случва

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
09:14 / 14.03.2022
2150
Може ли да се прави изкуство по време на война? На този въпрос отговориха музикантите Дони и Кирил Маричков, които бяха гости на Петя Дикова в "Тази събота и неделя“ по bTV.

"Наистина никой не очакваше, че ще се случи точно така, въпреки, че имаше доста симптоми, които показваха, че нещата отиват на зле“, каза Кирил Маричков. "Преди години дори имаше някакви съвместни действия на Русия и НАТО срещу тероризма. Как се извъртяха работите, какво точно се случи с този човек – Путин.“

"Беше ми трудно да обясня на дъщеря ми какво се случва“, разказа и Дони. "Накрая си казах, че ще постъпя както винаги съм постъпвал, когато се налага да обясня нещо глобално – ще я оставя да чуя тя чисто сетивно какво има да каже. Лилия вече е в пети клас, след няколко дни става на 11.“

Кирил Маричков има внуци, които обаче са в Италия и не е разговарял с тях за войната. От сина си обаче знае, че децата са били много шокирани и не разбирали какво точно се случва.

"Наложило се да им обясни по един много особен начин“, сподели музикантът. "Сега светът е глобален. Представете си, че живеете в една много голяма кооперация, в която има един луд човек. Той седи и се кара непрекъснато със съседите си. Накрая влиза в апаратната на съседите си и го подпалва. Трябва ли всички останали съседи да си мълчат?“

Много звезди заявиха ясната си позиция срещу войната в Украйна, но други, които не го направиха, пострадаха заради липсата на категорично мнение. Това се случи със световноизвестния диригент Валерий Гергиев и най-известното сопрано в света Анна Нетребко.

"Според мен това е пресилено, да уволняваш някого заради мнението му, но това не е заклеймяване на руската култура“, каза Кирил Маричков. "Обратното е много неприятно – защото харесваш руската култура, харесваш и Путин. А тези неща трябва да се разграничат. Путин е най-опасен именно за Русия.“

Много украинци станаха доброволци и хванаха оръжие, за да защитават държавата си. Въпреки че Дони подкрепя борбата на Украйна, самият той не би се въоръжил, защото това противоречи на убежденията му.

"В една подобна ситуация човек може да бъде полезен и без да държи оръжие“, каза той. "Аз не бих държал оръжие.“

Виж коментарите (0)

Още по темата (4674):
19.05.2025 Зеленски: Обсъжда се среща между САЩ, Украйна, Русия и страните от ЕС
19.05.2025 Путин: Русия и Украйна трябва да намерят компромис, като цяло двете страни са на прав път
19.05.2025 Тръмп: Преговорите между Русия и Украйна започват незабавно
19.05.2025 Путин: Разговорът с Тръмп беше откровен и смислен, Русия е готова да работи с Киев
19.05.2025 Разговорът между Тръмп и Путин все още продължава
19.05.2025 Телефонният разговор между Тръмп и Путин започна
Още новини от Национални новини:
МО: Без паника, ако видите военна техника по пътищата!
Асен Василев за еврозоната: Тези, които плашат население, имат за...
АПИ съобщи добрата новина за шофьорите по АМ "Тракия"
Запечатаха партийната централа на ДПС на Ахмед Доган, депутатите ...
Проф. Григор Димитров: Здравната система е небалансирана, работи ...
Енергиен експерт: В такива дни търговците на електроенергия губят...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).