Дянков: Ако имаме работещи НС и кабинет през декември, най-рано през 2026 г. е възможно да влезем в еврозоната

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
17:06 / 24.11.2024
1807
Според бившия финансов министър Симеон Дянков, най-рано януари или през февруари можем да покрием критерия за ниво на инфлацията за влизане в еврозоната, когато вече би трябвало да имаме и бюджет за следващата година.

В този бюджет обаче, според Дянков, има няколко големи дупки и заради тях - ние няма да можем да покрием друг критерий - за дефицита, което отново ще бъде спънка за влизането ни в еврозоната.

В студиото на БНТ той напомни, че за да бъдем приети, трябва първо редовно правителство и вероятно най-рано през 2026 година можем да приемем еврото:

"Ако имаме работещи Народно събрание и кабинет през декември, най-рано през 2026 г. е възможно да влезем в еврозоната. Много вероятно е обаче това да се случи едва през 2028 - 2029 година."

Виж коментарите (1)

Още по темата (759):
01.05.2025 Стоилка Арсова: Няма да има промени при картовите и платежните операции след въвеждане на еврото
01.05.2025 Страховете от влизането ни в еврозоната: Оставаме безгласна буква?
01.05.2025 Предлагат валутният курс на лева да бъде фиксиран към долара вместо към
еврото
30.04.2025 Кольо Колев за влизането в еврозоната: Това малко ми прилича като да се качим на "Титаник" малко преди да се нахака в айсберга
29.04.2025 Ето кои стоки и услуги няма да подлежат на двойно обозначение на цените при влизането на България в еврозоната
28.04.2025 Теменужка Петкова: България очаква положителни заключения за влизането в еврозоната
Още новини от Национални новини:
Даниел Митов поиска оставката на шефа на ОД на МВР Хасково
Предупреждение от Meteo Balkans: След 2 часа очаквайте...
КНСБ: Където има колективен договор, заплатата е с 14% повече
На пазара се появиха първите череши, цената е безумна
Кой колко взима в България?
Варна посрещна патриарх Даниил


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).