Дянков: Макар и бавно, доходите в България вървят напред

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (32)
12:44 / 05.07.2012
1335
Макар и бавно, доходите в България вървят напред. Това заяви финансовият министър Симеон Дянков. Страната ни обаче си остава най-бедната в Европейския съюз, като равнището на доходите е 45% от средното за общността. И все пак, преди 3 години тази цифра е била 42 на сто, коментира Дянков. За да се увеличават заплати и пенсии, базата е финансовата стабилност. Успешната емисия облигации на международните пазари, с която България ще плаща външен заем следващата година, се дължи тъкмо на това, обясни финансист номер 1.

"Възходът е бавен. И на мен ми се иска да имаме много по-добри пенсии и заплати - можем да го направим много бързо, ако сме популисти. За една година ще кажем - увеличаваме всичко с 30%. Точно една година ще издържи държавата. Убеден съм, че следващите избори ще ги спечелим с голямо мнозинство, след което ще се срине държавата. Правили са го много държави - Гърция го е правила, Словакия го направи, Словения го направи, Кипър го е направил... И какво става?", попита още той.

Източник: БНТ


Виж коментарите (32)
Още новини от Национални новини:
Диана Русинова от АМ "Тракия": Ето това трябва да се вижда по наш...
Татяна Славкова: Проблемът при специалистите по здравни грижи е в...
Директорът на "Военна полиция": Категорично няма данни за злонаме...
Министър Даниел Митов: Целта на контролните действия на пътя е да...
Президентът Радев подписа указ за освобождаването на Крум Зарков
Милен Керемедчиев: С избора на Фридрих Мерц Европа си отдъхна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).