Главният здравен инспектор откровено: Не знам какво следва!

Автор: Георги Василев
Коментари (3)
13:28 / 15.06.2020
2743
"Ако не спазваме правилата, има много материал за изгаряне“. Това заяви главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев при представянето на резултатите от първото по рода си представително проучване в България, което беше проведено в Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg.

По думите му, 98% от гражданите в Пловдив са податливи на инфекцията и ако се разболеят, ще се случат проблеми. Ето какво още добави доц. Кунчев:

"Ситуацията никак не е лека! Ако ме питате какво следва – отровено казвам, че не знам! Трудно е да кажа дали ще има нова вълна от коронавирус. Огнищата в Сърница и Доспат са санирани. Отменяме ограничителните мерки и в село Изгрев, защото няма нови случаи там.

Борим се за едно нещо – да държим инфекцията под контрол, докато чакаме ваксина или ефективен препарат. Начинът е един - дисциплина, дистанция и дезинфекция. Тези мерки вече не бива да бъдат базирани на държавен контрол, а на осъзнато поведение на всеки един гражданин. За съжаление на това не може да се разчита кой знае колко.

За пример ще дам господина, който се почувствал зле в София и отишъл да се лекува с морски въздух. Сега бере душа! Който има кашлица, температура и болки в гърдите – веднага на лекар – спасете близките си, спасете обществото! Изглежда много елементарно, но очевидно не е! Вирусът не е отслабнал!

Ако не се научим да живеем с вируса, ние рискуваме да продължим с мерките, които ще изкарат всички на улицата да крещим "Искаме си ковид-а, дайте си ни заплатите“.

Виж коментарите (3)

Още по темата (15126):
21.05.2025 Бившият здравен министър Асена Сербезова осъди прокуратурата за 50 000 лева
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов от ГЕРБ спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Консумирането на портокали обостря симптомите на грип?
05.03.2025 Васил Велев: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%. COVID добавката трябва да отпадне на два етапа
Още новини от Национални новини:
Слави Ангелов: Присъдата на Семерджиев е неадекватна, трябваше да...
Крум Зарков: С референдума президентът затвори полето за маневрир...
Доц. Красен Станчев: Животът на хората не зависи от това дали пар...
Кардиолог: Стартовите заплати на медиците са обидно ниски
Даниел Митов разпореди незабавна проверка на обществената поръчка...
Превозвачите: Настоятелно за реални и навременни мерки за огранич...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).