Гледат под лупа обектите, които предлагат почивки "ол инклузив" по морето

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
09:57 / 12.06.2014
859
Туристическите обекти, които предлагат почивки тип ол инклузив се проверяват приоритетно от инспекторите на Българската агенция по безопасност на храните през това лято. Освен това засиленият контрол на областните дирекции в Бургас, Варна и Добрич обхваща също така подвижните, временните и сезонните обекти.

Специален акцент има и върху състоянието на местата за бързо хранене. Инспекторите проверяват дали във всеки обект за производство на храни работи лице, което притежава висше или средно специално образование в областта на хранителната промишленост. Също така се контролират дали лицата, заети в производството и търговията с храни, са преминали медицински прегледи и имат ли заверени здравни книжки. Следи се също така дали готвачите са били обучавани относно качеството и безопасността на храните.

Източник: в. "Монитор"

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Право на отговор: УМБАЛ-Бургас с позиция по случая с румънското с...
Окръжен съд - Стара Загора отмени решението на Районния съд и пос...
Съвместна акция на БАБХ и икономическа полиция разкри производств...
Адвокатът на обвинения в педофилия в Стара Загора: Съдията е взел...
Проф. Румен Драганов: Стигаме до 2,2 млн. туристи по морето през ...
Човек загина, а други трима бяха откарани в болница след пожар в ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).