Икономист: Българинът масово загуби реална покупателна способност

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
20:37 / 20.02.2023
1529
Случващото се показва, че пазарната икономика е поставена под въпрос от гледна точка на ценообразуването на крайната цена. Това коментира в "Интервюто в Новините на NOVA" главният икономист на КНСБ Любослав Костов.

"Идеята на регулаторните органи е да изсветлят цялото ценообразуване по веригата. Когато видим каква е надценката - сами да преценим дали има спекула. Ако има такава, КЗК, КЗП, БАБХ, НАП и всички други трябва са си влязат в правомощията", е мнението му.

Според Костов инфлацията е била рекордно висока през цялата изминала година. "Малката потребителска кошница поскъпна с 20-30%, отделни стоки минаха 50%", уточни икономистът. И заключи: "Българинът масово загуби реална покупателна способност".

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Да, това наистина е Слънчев бряг, но преди близо 50 години
Финансовият министър: Никога не сме били по-готови за влизане в е...
Радомир Чолаков: Някой постоянно иска да създава кризи в българск...
Роберта Мецола към България: Еврото е стабилност и напредък
Ицо Хазарта: В българския парламент се бориш някой да не хвърли д...
Протестиращи блокираха Подбалканския път, настояват за референдум...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).