Известен издател: Дарителството е гаранция за силно гражданско общество

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
13:26 / 07.12.2022
1258
"Дарителството е гаранция за силно гражданско общество. Успелите държави имат развито гражданско общество. Правим го, защото има нужда, защото така трябва. Евреите имат поговорка: "Първо бъди човек, после – каквото решиш". Това заяви издателят Манол Пейков, който организира набирането на средства и изпращането на генератори за Украйна в ефира на "Твоят ден" по NOVA NEWS. Тези пари са от над 2000 души, уточни той.

Пейков разказа за искане за 43 генератора от град Нетишин до Лвов, на територията на Хмелницката атомна електроцентрала. Той се обадил на кмета да попита защо са искали такова количество и той му обяснил, че са на територия на атомна електроцентрала.

"Ако изтече малко ядрено гориво - това е мъртъв град, ние трябва да слезем под земята. Имаме 64 бомбоубежища, от тях 21 са оборудвани с генератори, останалите 43 не са", казал кметът.

Пейков разказа, че стоките до Украйна, където се води война, се доставят по специален начин. Техен консултант досега е спестил около 50-60 хил. лв. от разликите в предлаганите цени от хора, които искат да се възползват от ситуацията.

За издателската си дейност Пейков уточни: "Когато човек е активен в една посока, той се активизира и в другите".

Виж коментарите (0)

Още по темата (4650):
04.05.2025 Вучич и Фицо "внезапно се разболяха" точно преди парада за 9 май в Москва
01.05.2025 Зорница Илиева за сделката между САЩ и Украйна: Вече няма безплатен обяд
01.05.2025 Анализатори: Войната ще спре, когато Путин каже "победихме", Русия веднага може да спре огъня
26.04.2025 Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблуждава
25.04.2025 Зеленски отговори на Тръмп: Крим принадлежи на Украйна
24.04.2025 Александър Димитров: Европа в момента е между две войни 
Още новини от Национални новини:
Въвеждат ограничения за движение и обходни маршрути за камиони и ...
Адвокатът на Иван: Разплака се, иска да види майка си
Разследване тече и в дарк нет заради убийството на Магдалена
Достъпът до сайтовете на институциите е възстановен, министърът р...
Управител на месарница: Цената за половин или цяло агне е 30 лв. ...
Ако цените на агнешкото ни спират, то поне дроб сарма можем да сл...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).