Известна диетоложка изригна срещу реклама, която използва името й. Намесени са и родни чалга звезди

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
14:09 / 05.07.2021
2621
Проф. Донка Байкова изригна срещу реклама в интернет. Диетоложката е бясна, че името й се използва за промотирането на продукт, за който тя не знае и не е давала съгласие да се използва името й.

"Ето до какво води липсата на контрол в интернет пространството и желанието на всякакви мошеници да печелят на гърба на другите. Предлага се продукт, рекламиран от мен, който е прилаган при Галена, Преслава и Ани Салич с "отлични резултати“ след "приема на продукта, намесено е и името и логото на фитнес зали, с които очевидно работим "заедно", възнегодува Байкова, която е уважавано име в научните среди с познанията си пол диетика и здравословно хранене.

"Магическото хапче се продава на скромна сума от 70 лева и поръчвайки го, се обажда мистериозна жена, представяща се за мениджър продажби, която те обсипва с лични въпроси, и звучаща като леко неопитна лъжкиня. Входящото повикване идва от номер +359899130219. Ще информирам съответните власти за това безобразие и очаквам да се вземат мерки!“, каза още Байкова, която не е никак щастлива, че името й е опетнено.

Десетки близки и приятели на професорката я подкрепиха и я призоваха да търси справедливост, тъй като е уважавана личност. Байкова е признат специалист пo хранене и диетика с дългогодишна научна, консултантска и преподавателска дейност. Активно участва в популяризирането на съвременните аспекти на здравословното хранене, консултант е към Министерството на здравеопазването. Специализирала е здравословно хранене в Германия, Унгария и Словакия, пише "България Днес“.

Виж коментарите (0)

Още по темата (2879):
15.05.2023 Двама холивудски мачовци се разбраха за нов филм
17.05.2022 Трудно бихте я познали! Вижте как изглежда днес една от участничките в "Ергенът"
01.04.2022 Лили Иванова разпродава тениски, албуми и автографи, цените започват от 1
лев
31.03.2022 Хостеси обират чанти по тузарски барове, две от тях вече са арестувани
31.03.2022 Мъжът на Сашка Васева: Монахини се грижат за нея
30.03.2022 Какво се случва с Веселин Маринов? Всички онемяха от вида му
Още новини от Национални новини:
Пламен Павлов: Денят на избухването на Априлското въстание трябва...
Близо 700 военни ще преминат през парада на 6 май, техника няма д...
Енергийният министър: От 1 юли ще има нов начин за определяне на ...
Външно с важно предупреждение след ракетни удари на хутите срещу ...
Ботьо Ботев за убийството в Хасково: Възникнал е скандал между Ив...
Детето, хвърлено от мост в Луковит: Мъжът ме преследваше с малка ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).