КТ "Подкрепа": Истерията за еврозоната не трябва да бъде за сметка на най-бедните работещи в България

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
22:53 / 25.02.2025
1570
Като пълна подигравка към хората определи главният икономист на КТ "Подкрепа" Атанас Кацарчев предложението заплатите в държавния сектор да се увеличат средно с 5%.

"На фона на нарасналите цени, тези проценти са немислими. Увеличението би било от съществено значение за тези, които получават под средната заплата. Ние държим то да бъде 15%", добави той.

По думите на Кацарчев в дългосрочен план не се вижда никаква промяна относно данъчно-осигурителната политика. "Работещият поема близо 2/3 от приходите в бюджета. ДДС, данък върху доходите на физическите лица, акцизите - всички те се плащат от крайния потребител", добави икономистът.

"От КТ "Подкрепа" първо ще обясним какво трябва да се направи, а след това вече ще излезем и на протест. Ако не ни разберат какво казваме, ще предприемем протестни действия. Цялата истерия около еврозоната не трябва да бъде за сметка на най-бедните работещи в България", настоя той в ефира на NOVA NEWS.

Според Кацарчев на хартия е постигнат баланс - има 3% дефицит. "Една държава се крепи върху хората. Говорим, че има демографска криза, социални неравенства и в същото време икономисваме осигурителни плащания на осигурени хора и не увеличаваме заплатите. Няма ли икономика - няма нищо, държавата изчезва", предупреди главният икономист на КТ "Подкрепа".

"Работещите хора трябва да дадат посоката на движение", е неговото мнение.

Той коментира и темата за влизането на страната в еврозоната. "Ние не изпълняваме критерия за инфлацията по данните на Евростат. Това решение може да бъде само политическо. Не виждам програма или обяснение какво точно ще се случи", каза още той.

Кацарчев обяви, че в четвъртък стачният комитет на КТ "Подкрепа" се събира, за да обмисли бъдещи действия заедно с КНСБ

Виж коментарите (0)

Още по темата (756):
30.04.2025 Кольо Колев за влизането в еврозоната: Това малко ми прилича като да се качим на "Титаник" малко преди да се нахака в айсберга
29.04.2025 Ето кои стоки и услуги няма да подлежат на двойно обозначение на цените при влизането на България в еврозоната
28.04.2025 Теменужка Петкова: България очаква положителни заключения за влизането в еврозоната
25.04.2025 България в еврозоната: Каква ще е промяната при касовите бележки?
25.04.2025 Много лоша новина за цените на жилищата след влизането ни в Еврозоната
25.04.2025 Финансист за еврото у нас: Обмяната на пари в офисите на пощите би могла да бъде предпоставка за пране на пари
Още новини от Национални новини:
Намаляват максималния размер на глобите за шофиране без винетка и...
Панделиева: Шофьорите правят каквото си могат, а държавата имитир...
Българки спретнаха зрелищно шоу пред очите на стотици туристи от ...
Габриела Димчева: През месец март работа са започнали близо 17 00...
Холестеролът: Приятел, враг или и двете – кои са стойностите, кои...
Наталия Киселова за F-16: Трябва да се пази животът на летците, к...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).