Кабинетът прие Национална програма за отбелязване на 150-та годишнина от гибелта на Васил Левски

Автор: Алена Соколчева
Коментари (0)
20:15 / 21.12.2022
934
Министерският съвет прие Национална програма с конкретни събития и инициативи за отбелязване на 150-та годишнина от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски, информираха от правителствената информационна служба.

През 2023 година се навършват 150 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски. Отбелязва се героизмът и доблестта на един велик българин, революционер и демократ.

Реализирането на включените в Националната програма редица културни, образователни и научни събития на международно, национално, регионално и местно равнище ще способстват да се доразвият и представят нови изследователски акценти за популяризиране на живота и делото на Васил Левски и на неговата значимост за българската история.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Киселова: Няма да има проблем с работата на парламента в сряда, п...
Премиерът на среща с Кристалина Георгиева: С еврото предстоят пов...
Атанас Атанасов свиква шефовете на службите на изслушване заради ...
Предложенията за работа намаляват с около 5 хил. на годишна база ...
Трудовите договори по заместване – какво е нужно да знаем
Красимир Дачев: Годишно фалират в страната над 6 000 фирми


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).