Какво се случи след проверките на Европрокуратурата в ТЕЦ-ове у нас?

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
11:11 / 05.03.2023
1357
ТЕЦ-овете и тяхната дейност са били обект на внимание на българските институции. Защо не са направили нищо, ако има злоупотреби, е резонен въпрос. Това коментира служебният правосъден министър Крум Зарков относно проверките на Европрокуратурата в ТЕЦ-ове у нас.  

"Има злоупотреба с европейски средства, в случая става дума за пазара за парникови емисии, който е една от ключовите климатични политики на Европа. Ако някой се е опитвал да спести от него, сега Европрокуратурата действа". 

"Това, което прави Европейската прокуратура, доколкото съм запознат, е да изследва в детайли сигнали за измама на определени ТЕЦ-ове. Не става дума за политиката, енергетиката, като такава. Става дума за борба с измама и за незаконно обогатяване", поясни Зарков.   

Той говори и по темата за българските прокурори, делегирани към Европейската прокуратура. "Изборът на български европейски делигирани прокурори не върви особено гладко, но ще работя за това. Трябваше да има квота от 15 прокурори, запълниха се 9 места, тръгнаха си трима", коментира Зарков пред NOVA. Той уточни, че е в контакт с европейския главен прокурор по въпроса.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Ивайло Калфин: Референдумът за еврото допълнително би разделил об...
Българка е с опасност за живота след бой с бастун
Проф. Пламен Киров: Ако се проведе референдум, има реални шансове...
Силви Кирилов: Ефективно здравеопазване е немислимо без компетент...
Левон Хампарцумян: Почти всички диктатури започват с референдуми ...
Трима попаднаха в болница след катастрофа на пътя Айтос – Провади...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).