Калин Стоянов: Взехме 20 нови камери с изкуствен интелект, снимат в двете платна, няколко автомобила

Автор: Ваня Кузманова
Коментари (0)
12:01 / 12.02.2024
2030
Това е поредната стъпка, която МВР прави в битката с пътния травматизъм. Става въпрос за доставката на 20 мобилни камери. Те са изключително висока резолюция, разделителна способност и с вграден изкуствен интелект. Това ще да де възможност да се засича скоростта едновременно на няколко автомобила, включително и в двете посоки", заяви вътрешният министър Калин Стоянов пред журналисти, предаде репортер на "Фокус".

Той обясни, че МВР ще закупи още 280 камери. След повишената активност по налагане на санкции има ръст и на събираемостта. Тя е 7 млн. лв. за януари при 4 млн. за януари м.г. Има и спад да жертвите", посочи министърът. 

Всяка от областните дирекции - Благоевград, Бургас, Велико Търново, Видин, Габрово, Кърджали, Ловеч, Монтана, Пазарджик, Пловдив, Разград, Силистра, Сливен, Смолян, Стара Загора, Добрич, Търговище и Шумен ще разполага с по едно тези устройства, а две ще бъдат дадени за нуждите на Плевенската дирекция.

Виж коментарите (0)

Още по темата (59):
18.04.2025 Хванаха пиян и дрогиран шофьор на магистрала "Хемус"
10.04.2025 Отнеха книжката и свалиха номерата на колата на мъжа, който шофира с 3,53 промила из Искърското дефиле
05.03.2025 Ще се реши ли проблемът с фалшивите тестове за наркотици?
06.02.2025 9 месеца чакане: Защо полицията отказва да върне колата и книжката на студент след фалшиво положителен наркотест?
09.01.2025 Много пиян дядо подкара опела в насрещното на магистрала "Хемус"
09.12.2024 Сарафов настоява за запазване на отнемането на МПС на употребили алкохол и наркотици
Още новини от Национални новини:
Желязков: Категорично неприемливо е президентът Радев да чертае б...
Илияна Йотова: Когато реша и ако реша да се кандидатирам за прези...
Има принципно решение възрастта на пенсиониране и за двата пола д...
Брокер: Слабото предлагане на имоти не значи, че всяко жилище мож...
Владислав Горанов: Неадекватно решение на президента! Мисля, че е...
Виктор Димчев: Президентът Румен Радев е национален предател!


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).