Каракачанов: Обмисляме да възобновим кампанията "Бъди войник"

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
16:23 / 10.06.2020
2297
"Нямаме абсолютно никакво намерение да правим компромиси с бойните способности на армията и задълженията, които тя трябва да изпълнява". Това каза министърът на отбраната Красимир Каракачанов на зенитен полигон Шабла пред журналисти, съобщиха от Министерството на отбраната. Той наблюдава действията на военнослужещите, които участваха в заключителния етап на съвместните бойни и експериментални стрелби по въздушни и надводни цели на зенитния полигон на Военновъздушните сили край с. Шабла.

Министърът на отбраната Красимир Каракачанов подчерта, че именно в периоди след криза, има световни конфликти и напрежения в различни точки на света, а напрежението и на Балканите, и в Близкия Изток, и в Черноморския регион е един постоянен проблем. "Следователно нямаме право да разсъждаваме по начина, по който някои абсолютно популистки го правят: Дайте да съкратим бюджета на армията и да го раздадем някъде", подчерта министър Каракачанов.

В отговор на въпрос министърът на отбраната каза, че ще се навакса забавянето на модернизационните проекти за нова бойна машина и нови кораби за ВМС, причинено от пандемията от коронавирус и невъзможността да се водят преговори.

Той допълни, че за да имат повече летателни часове пилотите, трябва да има повече изправна техника. "През последните няколко години ние правим всичко възможно да възстановим и да въведем в експлоатация всички летателни платформи", припомни министър Каракачанов.

Обмисля се кампанията "Бъди войник" да бъде възобновена през септември, каза още той.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Въпрос в мрежата: Тази маркировка от третокласник ли е рисувана?
Производители се оплакаха: Борсите са затрупани с домати от Албан...
АББ: Банките в България предлагат най-ниските лихвени проценти в ...
Медицинските специалисти в готовност на протестни действия заради...
Белобрадова за скандала в ЕП с Никола Минчев: Той няма никакви пр...
Желязков отива на аудиенция при папа Лъв XIV, ще се срещне и с Дж...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).