Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Красимир Георгиев: В момента цари хаос в обучението на водачи на МПС
Автор: Екип Varna24.bg 11:28 / 29.05.2025Коментари (0)320
©
"Автомобилна администрация" прави организиран блокаж на нашата дейност, като не ни предоставя дати за изпити. Те са едно цяло със сивия сектор. Това каза председателят на Асоциацията за квалификация на автомобилистите в България Красимир Георгиев в предаването "Утрото на фокус" на Радио "Фокус" с водещ Ася Александрова.

В "Автомобилна администрация“ по думите му работят хора, които нямат нужната квалификация. "Но това не им пречи да пишат едни безумни наредби, вкарвайки вътре едни параграфчета, алинейчета, членчета, с които произвеждат т.нар. държавна бухалка. Те могат да блокират дейността на всяка една учебна фирма във всеки един момент. Ако тази фирма не иска да бъде блокирана, тя трябва да слуша. А слушането знаете в како се изразява“, обясни Георгиев.

По думите му в момента цари хаос в обучението на водачи на моторни превозни средства. "Нормативната уредба защитава единствено интереса на чиновниците и им гарантира възможността да размахват държавната бухалка“, допълни той.

Проблемът със системата за контрол в "Пътна полиция“ не е по-различен от този в "Автомобилна администрация“, заяви Георгиев. "Тази система не е пипната нито на йота от десетилетия и никой не иска да я пипа. Виждате колко тежки проблеми се събират в едно. Нормално е резултатът накрая да бъде толкова кръв на пътя“, посочи той.

Предложението за ограничаване движението на ТИР-ове през определени участъци от населените места според него ще бъде ефективна мярка. Това е масова практика в повечето страни, отбеляза Георгиев. "Щади се инфраструктурата и се намаляват рисковете. Изграждането на обходни пътища не е по-скъпо от човешките животи, които се загубват. Трябва да се мисли и за въздуха, който дишат хората в населеното място, на шума“, допълни той.

Красимир Георгиев смята, че ангажиментите на министър-председателя и министъра на транспорта за подобряване безопасността на пътя са сериозни. "Но тези хора са генерали без армия, защото надолу нямат нито един войник. Необходим е комплекс от мерки, за да се стигне до някакви положителни резултати. Това означава тотална реформа при контролните органи – КАТ, "Автомобилна администрация“, АПИ, всички, които имат отношение към контрола на пътя, службите, които се занимават с организацията на движенето, собствениците и стопаните на пътищата. Ако се предприемат тези комплексни мерки, в един много къс срок всички ще усетим, че по-леко ще започнем да шофираме по улиците на България“, смята председателят на Асоциацията за квалификация на автомобилистите.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Рокади в ДПС
Хороскоп за деня
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
МВР обяви обществена поръчка за закупуването на 30 000 икони
Факторът Илон Мъск
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: