Кристиан Вигенин: Най-добре е правителството да се "разглоби"

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
19:06 / 17.02.2024
1776
Най-добре е правителството да се "разглоби“. Вече втора седмица ни занимават с второстепенния въпрос за поста на външния министър. Не се говори за политики. Това че Мария Габриел е била комисар, а Николай Денков - премиер, не ги прави добри външни министри. Не би трябвало външният министър да съчетава функциите си с тези на премиер. Това каза заместник-председателят на БСП Кристиан Вигенин.

"Толкова жалко управленско мнозинство не сме имали“, каза той пред NOVA NEWS.

Зам.-председателят на БСП не смята, че смъртта на Алексей Навални ще се отрази на вътрешнополитическите процеси в Русия. Вигенин коментира призива на бившия депутат от Държавната дума Генадий Гудков България да не признава резултатите от изборите за президент в Русия. "Не мисля, че Москва или Путин очакват страната ни да признае изборите“, каза Вигенин.

Той не смята, че страната ни е ключов съюзник на НАТО. По негови думи на България се гледа като на "територия, на която може да бъдат разположени военни сили“.

Гостът коментира и предстоящите избори в САЩ. Вигенин е на мнение, че при евентуален втори мандат на Тръмп ще има известно изолиране на страната от процесите в Европа. Политикът посочи, че е привърженик на такава политика.

Заместник-председателят на БСП каза още, че в края на април ще има платформа за предстоящите избори за европарламента.

По темата за раздорите в социалистическата партия Вигенин каза, че не трябва всички нейни съветници в СОС да бъдат изключени.

Виж коментарите (1)

Още по темата (1534):
19.01.2025 "Българска социалдемокрация - Евролевица" одобри правителството с участието на "БСП - Обединена левица"
23.07.2024 Денков: Не съм предлагал Николай Ненчев за посланик на България в Украйна
23.07.2024 ПП: Кабинетът "Денков" е оставил България с най-нисък дълг в ЕС
29.04.2024 НСО с позиция срещу твърдения на Денков: Охраната не му била отнемана, имал осигурен транспорт
09.04.2024 Делян Добрев направи тежка равносметка на кабинета "Денков": Искат още. Не просто искат - тръшкат се за още!
08.04.2024 Мария Габриел на прощална среща с посланиците: Благодаря за подкрепата
Още новини от Национални новини:
Да, това наистина е Слънчев бряг, но преди близо 50 години
Финансовият министър: Никога не сме били по-готови за влизане в е...
Радомир Чолаков: Някой постоянно иска да създава кризи в българск...
Роберта Мецола към България: Еврото е стабилност и напредък
Ицо Хазарта: В българския парламент се бориш някой да не хвърли д...
Протестиращи блокираха Подбалканския път, настояват за референдум...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).