Куратор: Искаме да поставим екологията в полето на изкуството

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
12:20 / 23.05.2023
842
Искахме да поставим екологията в полето на изкуството, да надградим понятието и под него да разбираме и среда, създадена от човека, да проследим какви са взаимодействията, влиянията. Това каза кураторът на изложбата "Нови екологии“ Виктория Драганова в предаването "Човекът на фокус“ на Радио "Фокус“.  

"Нови екологии“ е проект в три изложбени части, втората от които ще бъде представена днес. Тя включва работи на Мартин Атанасов, Марина Генова и Седрик Ван Парис, разказа кураторът. "Работим с осем артиста и беше важно всеки един артист да получи пространство. Опитваме се да подкрепим артистите да търсят различни посоки, които са по-експериментални, по-философски, да задават по-големите въпроси“, каза тя.  

По думите й разделението между природа и култура е нещо, което сме наследили от модерността. "Ние отдавна не сме органични по начина, по който искаме да бъдем. С нашите изложби се опитваме да си представяме по-конкретно, по-ясно какво всъщност очакваме от света, в който живеем“, каза още Виктория Драганова.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Намаляват максималния размер на глобите за шофиране без винетка и...
Панделиева: Шофьорите правят каквото си могат, а държавата имитир...
Българки спретнаха зрелищно шоу пред очите на стотици туристи от ...
Габриела Димчева: През месец март работа са започнали близо 17 00...
Холестеролът: Приятел, враг или и двете – кои са стойностите, кои...
Наталия Киселова за F-16: Трябва да се пази животът на летците, к...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).